NEtlač na mě, NEomezuj mě …

NEtač na mě, NEmluv o budoucnosti, to NEchci, NEomezuj mě, tohle bych si NEnechal/a líbit, … připomíná ti to něco? 

Možná je to druhá strana našeho “laskavého NE”. Kdy si uvědomujeme, že občas je nutné použít NE, abychom si vymezili dostatek času a prostoru pro své duševní a fyzické zdraví, pro svůj pocit svobody. 

Co ale s těmi všemi NE, které slyšíme z úst druhé strany, lidí okolo nás? Tu NEgaci. Jak k tomu máme přistupovat? Co nám to evokuje? 

NEzájem, NEtakt, NEvhodnodnou diskuzi, NErozhodnost? 

Představ si, že se s někým seznamuješ, mluvíte o sobě, o minulosti a co si asi tak v budoucnosti přejete. A druhá strana ti najednou naservíruje všechna svá NE dopředu, jako pro jistotu, kdyby ses náhodou na některé tyhle věci chtěl/a zeptat. 

Asi zůstaneš v šoku. Vnitřně se stáhneš, zalekneš. Možná ti dojdou další otázky. Už pracuje intuice. Mozek přemýšlí, co to vlastně pro tebe znamená? Co ti tím, ten druhý, říká? NEmá zájem? Proč ti už servíruje nějaká pravidla, požadavky? 

Lidi často víc mluví, než přemýšlí. Neuvědomují si, jak mohou na druhé působit. Co mohou svými slovy vyvolat, jaké domněnky díky tomu spustí. Nikdo nechceme mít doma asi úplného “Yes Mana”, osobu, která půjde do všeho. 

Ale naší rezistencí k životu, ke změnám, k tomu opustit svou komfortní zónu, zkusit něco jiného, dát něčemu šanci, někomu šanci … se velmi blokujeme, “šlapeme si trošku po štěstí”. Cítíš to stejně? Jinak? Jsi člověk, který říká spíš YES nebo NO?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top