Můj příběh ...

Konečně žiji život, který jsem si vysnila z vytvořené koláže na nočním stolku, ke které jsem si dělala afirmace. Koláž, která prezentovala můj budoucí život. Moje přání, sny, radosti. To, jak budu vypadat, jak se budu cítit, co vytvořím, jak budu pracovat, kde a jak žít, cestovat, jakého muže, děti budu mít.

Samozřejmě nejsem ještě u konce, je to vize celého mého života. Ale ta hlavní část, část o mě samé, se splnila už po pár měsících, co jsem změnila myšlení a přístup sama k sobě. K tomu, jak se vidím ve svých očích, v zrcadle a jak mě vidí ostatní. Jako krásnou, štíhlou, sebevědomou, a hlavně šťastnou ženu.

Proč? Protože jsem se konečně přijala taková, jaká jsem. Naučila se mít se ráda a milovat každý kousek svého těla (i své špeky, vrásky, pihy).  A v ten moment, pouze za pomoci jógy a občasných procházek, šly poprvé dolů a na trvalo, kg samy od sebe a já se začala kompletně měnit. Probouzet v sobě ženu, učit se pracovat se svou cykličností a využívat její úžasné dary. Přecházet více na ženský princip. Zastavit se, zpomalit, meditovat. Rozvíjet dál práci s energií, svou smyslnost, sexualitu, poznávat se

Nestalo se to hned. Byl to proces. Nádherný proces, završený spontánní dovolenou na ostrově Fuerteventura, kde jsem prožila poprvé v životě, úplně sama, nezapomenutelné vánoční svátky a Silvestra. Dny naprostého štěstí, svobody, vnitřního naplnění a jógy. Psychické očisty, meditací, čtení mnoha knih, surfování, výletů na útesy, koupání se nahá v Atlantském oceánu. Ten pocit, cítit na sobě sluneční paprsky, mít vítr ve vlasech. Tam jsem si poprvé uvědomila, že je ze mě už jiný člověk.

Ale vždycky tomu tak nebylo ...

Celý svůj život jsem poslouchala od rodiny poznámky o tom, jak jsem oplácaná, mám velký zadek a prsa po babičce, široké boky. Proč se stále tak cpu? Následně zase proč držím dietu a nemohu jíst „normálně“ jako ostatní?

Lynčovala jsem se hodiny ve fitness centrech, běhala. Jela paleo, keto, přerušovaný půst, vegetariánství, fitness krabičky, nesmyslné melounové diety, úplné hladovění, navštívila mnoho nutričních specialistů a firem … vyhodila spousty peněz. Vše špatně. Po čase jsem to vyčerpaná vzdala a zase se normálně najedla. Váha mi neustále kolísala nahoru a dolů. S každou další dietou nastával jojo efekt a já věděla, že o to více musím zase cvičit.  

Denně jsem se vážila, stála před zrcadlem, shazovala se, nadávala si, plakala. Přitom jako blogerka a certifikovaný fitness trenér, jsem na Instagramu a FB všem říkala pravý opak. Všechny jsem motivovala, radila jim se zdravým životním stylem, jak si najít balanc, ale sama sobě jsem pomoci neuměla. Na sebe jsem byla pes. A tak jsem byla vyčerpaná, nešťastná, logicky i single holka, roky bojující se svým tělem a kódy v sobě, které jsem si nesla z dětství: „nejsem dost dobrá – nejsem dost hezká – nejsem hodna lásky – vše si musím zasloužit.“

Žena, která si v minulosti nevědomky nacházela partnery, kteří byli nedostupní nebo kteří mě shazovali, protože jsem věřila, že když se budu snažit, jejich lásku si zasloužím. Stejně tak, jako jsem o ni od mala bojovala u svých rodičů, ale ona nepřicházela. Přála jsem si mít už muže, velkou, šťastnou rodinu. Ale nestalo se.

Proto o to více jsem se pokládala do práce a budovala kariéru, stoupala výš do leadershipů společností a vydělávala dost velké peníze. Po večerech jsem s přáteli nebo milenci, navštěvovala drahé restaurace, přejídala se. Po nocích nakupovala online cokoliv, co jsem viděla. Vše jen proto, abych v sobě potlačila tu prázdnotu, bolest, kompenzovala si tím plnohodnotnou partnerskou lásku, která mi chyběla. Cítila jsem, velký obdiv mužů, ale zároveň to, že se mě, jako potencionální, vysoce pracovně postavené partnerky, bojí. Byl to začarovaný kruh.

ma promena

Až rok 2020 a situace s Covid_19 vše změnila ...

Celý svět se musel přizpůsobit, zpomalit, izolovat se. Přiletěla jsem ze Srí Lanky, kde jsem byla na dovolené s kamarádkou a zůstala ze dne na den na home office. Fitness centra, saunové světy a vše ostatní bylo uzavřené. A tak volný čas pro sport, jsem se snažila vyplnit km jízdy na in-line bruslích, abych měla stálé cardio. Poslední cesta se mi ale stala osudná. Rozmlátila jsem se takovým způsobem, že jsem skončila 3 týdny, do krve v posteli, s obrovskými bolestmi. Nemohla jsem nic.

Jedla jsem jen to, co bylo doma v lednici. Neměla absolutně žádný pohyb. První dny jsem prospala a proflákala v posteli s mobilem v ruce. Pak jsem se ale probrala a začala číst. Knihy o psychologii, ženské cykličnosti a hormonálních problémech, o našem těle, o motivaci, práci s afirmacemi, více o józe a meditacích. Poslouchala podcasty o ženském a mužském principu, funkčním lékařství, psychosomatice. Po 3 týdnech jsem zkusila doma cvičit pomaličku jógu. Pamatuji si, jak jsem při každém pohybu trpěla jak zvíře. Jak mi každá rána praskala. 

Po čase se to ale podalo a mě došlo, že díky józe se tělo začalo krásně zpevňovat, protahovat, hojit a že se cítím fyzicky, ale hlavně psychicky, krásně. Přidala jsem i meditace, práci s afirmacemi před zrcadlem a též s imara reiki a shamballa, na které mám kurzy. A každý den takto začínala. Bylo to neskutečné. Jako bych najednou prozřela. Díky tomu všemu jsem měnila jak v očích svých, tak v zrcadle. Šlo to strašně rychle. Měla jsem rozzářené oči, stále úsměv na rtech, kolem sebe krásnou auru a všichni si mé vnitřní i vnější změny všímali.

Den za dnem jsem si uvědomovala, že se ale musí změnit i něco dalšího, že mě současná práce v reklamní agentuře už tak nenaplňuje. I přesto, že všechny své týmy mám tak ráda. Chtěla jsem se dál vzdělávat, procházela jsem dalšími a dalšími online kurzy. A nakonec se rozhodla odletět z toho našeho lock downu a zimy na Fuerteventura, na Kanárské ostrovy. Prožít poprvé dovolenou a vánoční svátky sama s sebou. A jak to tak bývá, nic se neděje náhodou. Tři dny před plánovaným odletem jsem dostala v práci, z ničeho nic, výpověď. A to byl pro mě jasný impulz. 

Odletěla jsem a prožila nádhernou očistu těla a mysli. Domů jsem přiletěla po 15 dnech s opět nižší váhou, štíhlá, opálená, rozesmátá a naprosto připravena začít novou etapu svého, jak pracovního, tak soukromého života. 

Najednou jsem viděla jasně, co je mým posláním ...

Pomáhat ženám k jejich cestě za sebeláskou. Věnovat se jejich duši, pomáhat jim mít se ráda, poznat svou cykličnost, navrátit je k ženskému principu, k jejich krásné ženské energii, probouzet v nich harmonickou a šťastnou ženu.

Stát se jejich Průvodkyní, krok za krokem. Poskytnout jasný návod od změny myšlení až přes vysněný úbytek váhy. Žádný pokus omyl, jakým jsem šla já. Ne. Pouze skutečně mnou vyzkoušené a osvědčené postupy, doporučené metody od odborníků, vše zpracované do krásných eBooků i s fotografiemi, videy, odkazy, návody tak, aby byl úspěch zaručený.

Roky jsem motivovala a pomáhala mnoha ženám ve svém okolí a na sociálních sítích. Ale přála jsem si začít sdílet své úspěchy a zkušenosti i s dalšími ženami. Dát jim svou podporu, vést je a hlavně ukázat, že to skutečně jde a funguje. Vše je v naší hlavě. Vše je psychosomatické. A základem je uzdravit svou duši a najít samu sebe. Přijmout se.

Proto, pokud cítíš, že je tohle i tvůj příběh, vyjdi se mnou na krásnou cestu za sebeláskou, na které ti budu po celou dobu Průvodkyní a oporou.  

Prohlédni si moje eBooky a najdi si ten, který s tebou bude rezonovat nejvíce. Aktuálně jsem napsala 2 eBooky o ženské cykličnosti. Přečti si komplexní eBook BOŽSKÁ CYKLIČNOST. 

Nebo chceš raději osobní konzultaci, profesionální mentoring a zaměřit se na konkrétní témata, která tě trápí? Jsem Mentor Self-Confidence, Průvodce na tvé cestě. Jdi na stránku Mentoring nebo navštiv můj oficiální web na mentoring www.andreakasova.cz

Nemusíš vidět celou cestu … už jen odvaha ke změně je první velký krok.

S láskou Andrea

Scroll to Top