Znáš svou temnou stránku?

Znáš svou temnou stránku?  Popírání naší temnoty, je popírání sebe sama.”

Dovol si pustit ven svou temnou stránku. Prozkoumej ji. Ponoř se do ní. A pokud si na to netroufáš, nechej si pomoci. Odevzdej se do rukou někomu, kdo tě v ní opatrně povede. Otevře ji. Ale takovým způsobem, aby neublížila nikomu z tvého okolí, ani tobě.

Často se ji bojíme. Potlačujeme ji a tvrdíme, že žádnou nemáme. Nechceme si to přiznat. Je to přece věc, o které se nemluví. Tak, jako nikdo neprezentuje své slabé stránky na přijímacím pohovoru.

Je ale nutné ji poznat a naučit se jí ovládat. Najdi si vhodný prostor a dej průchod vzteku a potlačené nenávisti. Nauč se, se svou temnou stránkou, pracovat. Protože až nečekaně udeří, budeš přesně vědět, co máš dělat. Jak ji ovládnout, zastavit, jak si to zpracovat, aniž bys u toho ublížila ostatním.

Může se projevovat i závistí. Najednou třeba začneš závidět své kamarádce její úspěch, popularitu, co dokázala. Závidíš ji její svobodu, štěstí. Přitom se ale za své pocity stydíš, štvou tě. Měla bys být přece přející. Vždyť je to kamarádka! Ale přesto to nedokážeš ovládat. Cítíš pachuť v ústech. Proč ale?

Ona není ten problém. Nedělá nic, čím by tě štvala. Je to jen v tobě. To ty si musíš v sobě něco vyřešit. Otevřít svou temnou stránku a podívat se, co je skutečnou příčinou tvého pocitu? Proč zrovna ona ti takto nevědomky nastavuje zrcadlo? Proč tě to tak dráždí?

Nejdůležitější ale je, že si tento stav vůbec uvědomuješ. Že se to děje. Že toto pociťuješ. A pak s sebou začít pracovat. Otevírat komnaty, čistit si to, jít do hloubky duše … hmm? Poznáváš se?

Nechej se provést temnotou … Jsem Průvodce

Navštiv mou stránku Mentoring. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top